Меси: Касиљас одамна си го обезбеди статусот на легенда

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси ги сподели своите ставови за одлуката на поранешниот голман на Шпанија и на Реал Мадрид, Икер Касиљас да ја заврши својата кариера.– Икер реши да го објави своето пензионирање сега, но тој го обезбеди статусот на легенда пред многу време. Не само затоа што тој беше еден од најдобрите во шпанското првенство, туку и затоа што исто така беше во можност да постигне многу на меѓународно ниво. Икер, ти си одличен голман, ми беше тешко да играм против тебе, но гледајќи наназад, можам да кажам дека имавме специјално, убаво соочување кое не натера да бидеме над нашите можности во секој меѓусебен натпревар, изјави Меси.

Последен клуб на легендарниот шпански голман беше Порто.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...