Бејл е уверен дека повеќе нема да игра за Реал под водство на Зидан

Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл е уверен дека повеќе нема да игра за клубот под водство на сегашниот тренер Зинедин Зидан, пренесува „Тајмс“.Во исто време, Велшанецот напаѓачот нема намера да бара друг тим, бидејќи никој нема да може да си ја дозволи платата што ја добива во Реал Мадрид.

Претходно, мадридскиот клуб го објави составот за натпревар во Лигата на шампионите против Манчестер сити, а Бејл не е вклучен во него, иако тој не беше повреден и тренираше со тимот.

Натпреварот Манчестер сити – Реал ќе се игра утре (7 август). На првиот натпревар Сити победи со 2:1.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...