По средбата со Куман: Меси не може да реши за својата иднина

Лионел Меси сè уште не донел конечна одлука за својата иднина, пренесува „Марка“. Аргентинецот не е задоволен од она што се случува во тимот, но во Каталонија го држат бизнисот и семејството.Се очекува Меси да донесе конечна одлука во наредните денови.

Според „РАЦ1“, Меси се сретнал со новиот тренер на Каталонците, Роналд Коман и објаснил дека наскоро ќе го напушти „Камп Ноу“, бидејќи е многу разочаран од поразот од Баерн со 2:8 и од општата состојба во клубот.

Сепак, Меси е свесен дека не може лесно да ја напушти Барселона, бидејќи има важечки договор до 2021 година. 33-годишниот напаѓач е дете на Барселона. Минатата сезона напаѓачот учествуваше на 44 натпревари на сите турнири, во кои постигна 31 погодок и 26 асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...