Кавани ќе заработува по 10 милиони евра на сезона во Бенфика

Напаѓачот на Уругвај, Единсон Кавани ќе добие 10 милиони евра по сезона од португалските гиганти Бенфика. Така тврди популарниот Новинар Џанлука Ди Марцио.Според неговите информации, Кавани се очекува да потпише 3-годишен договор во понеделник, 24 август. Уругваецот е слободен агент од 1 јули, кога му истекува договорот со ПСЖ.

– Бенфика е одличен клуб и тимот е секогаш конкурентен. Ќе имам среќа ако одам таму, прокоментира Кавани пред неколку дена.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...