Ајакс подготвен да му понуди на Суарез три милиони евра годишно

Холандскиот фудбалски великан Ајакс е заинтересиран за трансфер на Суарез и му нуди на играчот плата од три милиони евра. Сепак, Луис Суарез нема да го напушти каталонскиот клуб, објави новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука ди Марцио.

Според изворот, 33-годишниот Уругваец не сака да го напушти шпанскиот клуб заради високата плата од 25 милиони евра годишно.

Суарез игра за Барселона од 2014 година. Минатата сезона тој постигна 21 гол и седум асистенции на 38 натпревари во сите натпреварувања. Неговиот со Барса е со важност до јуни 2021 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...