Сетиен од Барселона бара паричен надоместок и писмен документ за отказот

Поранешниот тренер на Барселона, Кике Сетиен, испрати писмено барање до каталонскиот клуб за да добие официјални документи за неговото разрешување, пренесува „Кадена СЕР“.

Во моментов, ниту самиот Сетиен, ниту неговите помошници не можат да бараат нов тим за себе, бидејќи тие не биле официјално известени за отказот.

Како што е забележано, Барселона, откако добила барање од претставниците на тренерот, ќе одговори на тоа „навремено и на соодветен начин“.

Сетиен и членовите на неговиот стручен штаб, исто така, бараат паричен надоместок за откажување на договорите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...