Куман ја коментираше лошата форма на Меси

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман ја коментираше формата на sвездата на тимот Лионел Меси по победата над Гимнастик де Тарагона од 3:1 во контролна средба. Според Холанѓанецот, Меси, како и другите играчи, е далеку од неговата најдобра физичка состојба.– Досега многу работевме на физичката подготвеност на тренинзите и време е да обрнеме внимание на тактиката. Меси покажа добар дух. Тој тренира добро, не заборави да го стори истото на неговиот слободен ден. Тој одлично разбира дека треба да ја подобри својата форма. Неговите квалитети зборуваат сами за себе, рече Куман, цитиран од „Марка“.

Меси ги шокираше управата и навивачите на Барселона со неговата официјално изразена желба да си замине. Откако стана јасно дека тоа нема да се случи без долга судска битка, Аргентинецот се согласи да остане до крајот на неговиот договор, кој истекува во летото 2021 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша во продавница.
- Добро утро, имате маргарин?
- Имаме "Добро утро"!
- Добро утро, имате маргарин!!?
- Имаме "Добро утро"!!!!!
- Добро утро, имате маргарин!!!!?
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...