Обамејанг сака да биде легенда на Арсенал

Напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг призна дека сака да го запише своето име во историјата на клубот.

-Сакам да станам легенда на Арсенал, како Тиери Анри, Јан Рајт, Тони Адамс и Денис Бергкамп. Сакам да оставам трага во историјата на клубот, ова е моето место, ова е моето семејство, изјави Обамејанг.

Во вторникот, 31-годишниот Габонец го продолжи договорот за три години.

Обамејанг со гол ја започна и новата сезона во Премиер лигата. Тој се запиша во листата на стрелци во триумфот (3:0) на Арсенал против Фулам минатиот викенд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...