Мурињо: Јас не сум одговорен за трансфер пазарот

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо одговори на прашањето зошто Деле Али не настапи на мечот од 2. коло во шампионатот на Англија против Саутемптон (5:2).„Специјалниот“ беше запрашан од англиските новинари дали отсуството на Деле Али се должи на фактот дека ПСЖ покажува интерес за играчот од средниот ред.

– Јас не сум одговорен за трансфер пазарот, немам што да кажам за ова. Оставив осум играчи надвор од тренингот. Ова е голема група и Деле припаѓа на оваа група. Составот е сложена загатка, исто како и клупата. Не можам да имам три крилни играчи, еден плејмејкер и без дефанзивец. Деле не беше вклучен во составот, но тој може да игра во вторник, изјави Мурињо за „football.london“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...