Видал пристигна во Милано

Фудбалерот на Барселона, Артуро Видал пристигна во Милано. Од утре тој ќе стане играч на Интер, објави на Твитер новинарот Николо Скира.Триесет и тригодишниот играч за врска ќе биде подложен на лекарски преглед и ќе потпише двегодишен договор со можност за продолжување на уште една сезона.

Платата на играчот ќе биде шест милиони евра годишно.

Видал игра за Барселона од 2018 година. Заедно со каталонскиот тим стана шампион на Шпанија и освојувач на Суперкупот на земјата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...