Нејмар веќе заработува повеќе од Меси и Роналдо

Спортскиот концерн „Пума“ ја уништи конкуренцијата потпишувајќи спонзорски договор со Нејмар. За таа цел, брендот го претвори Бразилецот во најдобро платен фудбалер на ниво на спонзорство.Тој ќе заработува 25 милиони евра годишно. 28-годишниот Бразилец ќе заработува повеќе од Лионел Меси и Кристијано Роналдо откако ќе му истече договорот со Најк.

Врската помеѓу Нејмар и Најк траеше 14 години. Кристијано Роналдо моментално добива 10 милиони евра од Најк, додека Лионел Меси собира 20 милиони евра од Адидас.

Нејмар станува заштитно лице на брендот Пума, кој сака да се врати силно во светот на фудбалот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...