Ноер: Кога ќе примите три гола, тогаш натпреварот не може да се нарече добар за голманот

Голманот на Германија, Мануел Нојер смета дека натпреварот од Швајцарија во Лигата на нации (3:3) не само што бил лош, туку и повеќе од тоа.

Голманот сепак е уверен дека Германците на крајот можат до првото место во групата.

– Ако натпреварот заврши 3:3, тогаш не може да се нарече добар за голманите на двата тима. Сè започна лошо за нас, но на крајот ја презедовме контролата над играта, значително се подобривме. Денес имаше и нешто добро. Тоа е што освоивме бод, а Украина ја победи Шпанија. Ваквиот исход во 4. коло не остава во игра за првото место во групата, смета Ноер.

Шпанија е прва во групата со седум бода, Украина и Германија имаат по шест, Швајцарија е последна со два бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...