Барселона е подготвена да се раздели со Дембеле за 45 милиони

Барселона се согласи да ја намали бараната сума за напаѓачот Усман Дембеле, објави „Скај Спорт“. Според изворот, каталонскиот клуб е подготвен да го ослободи 23-годишниот Французин за 45 милиони фунти.Претходно беше објавено дека Браселона сака да го продаде напаѓачот поради фактот што пропаднаа преговорите за продолжување на договорот со играчот.

Во 2017 година, Барса и плати на Борусија Дортмунд 105 милиони евра за трансфер во Дембеле. Од тогаш, фудбалерот одигра 75 натпревари за Каталонците, на кои постигна 19 гола и даде 16 асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...