Јувентус сè уште му нема понудено нов договор на Дибала

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала сè уште не добил понуда од клубот за продолжување на договорот, објави „Калчо Меркато“.Актуелниот договор со 26-годишниот Аргентинец се пресметува до јули 2022 година, но самиот напаѓач повеќе пати навести дека не би имал ништо против да го смени тимот.

Претходно во медиумите имаше информација дека Дибала сака да се пресели во Англија. Оваа сезона во Серија А, Аргентинецот сè уште не влегол на теренот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како чука срцето на една плавуша.
- Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...