Мбапе ќе го пропушти дуелот со ПСЖ

Пари Сен-Жермен објави дека на утрешниот натпревар во Лигата на шампионите на гостински терен против Лајпциг нема да игра напаѓачот Килијан Мбапе.Французинот, кој беше заменет во натпреварот од 9. во Лига 1 со Нант (3:0), доживува повреда на задниот десен бутен мускул.

Мбапе не отпатува за Германија. За два дена неговата состојба ќе биде повторно проценета.

Втората суперѕвезда на ПСЖ, бразилскиот интернационалец Нејмар продолжува да закрепнува од повредата на адукторот и ќе се врати на терените по паузата за репрезентативни натпревари.

Во исто време, во тимот треба да се приклучат играчите од средниот ред Марко Верати и Јулијан Дракслер, како и напаѓачот Мауро Икарди.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...