Озил: Рамос е најдобриот дефанзивен напаѓач на светот

Фудбалерот за врска на Арсенал, Месут Озил, кој претходно играше за Реал, му го честиташе на дефанзивецот и капитен на мадридскиот тим, Серхио Рамос 100-от погодок.-Рамос е најдобриот дефанзивен напаѓач во светот. Тој постигна 100 гола за Реал Мадрид. И мојот пријател Бензема постигнува погодоци како и секогаш во Лигата на шампионите, објави Озил на Твитер.

Триесет и четиригодишниот Шпанец, вчеравечер го постигна јубилејниот 100-ти во дресот на Реал, на мечот од Лигата на шампионите против Интер (3:2).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...