ПСЖ му нуди на Рамос тригодишен договор

ПСЖ има намера да се засили со дефанзивецот на Реал, Серхио Рамос, кој сè уште не е во можност да се договори за нов договор со мадридскиот клуб.Парижаните се подготвени на 34-годишниот Шпанец да му дадат 3-годишен договор со плата од 16,8 милиони по сезона. Покрај тоа, Пари Сен-Жермен е подготвен да додаде бонус за потпис на оваа сума, пренесува „АС“.

Актуелниот договор на капитенот на „кралевите“ се пресметува до летото 2021 година. Реал Мадрид му понуди двегодишен договор на Рамос со намалување на платата за 20 проценти. Сепак, фудбалерот не сака да ја намали платата и има намера да потпише договор за три сезони.

Серхио освои 22 трофеи со Реал Мадрид, вклучувајќи четири победи во Лигата на шампионите и пет шампионски титули во Шпанија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оглас во весник:
Висок, згоден, млад Црногорец, богат, со куќа од 300 м2, бесна кола и две мобилки... не бара ништо, само се фали.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1683.- Турската војска под водство на големиот...
1691.- Ахмед Втори на турскиот престол го...
1759.- Умре англискиот писател Вилијам Колинс,...
1798.- Француската армија го зазеде средоземниот...