Суарез: Не сум му неопходен на тимот на Барселона, штета што моите пријатели имаат проблеми

Напаѓачот на Атлетико, Луис Суарез изјави дека не смета дека му недостасува на неговиот поранешен тим Барселона оваа сезона. По осум кола, Каталонците се на осмото место на табелата во Ла Лига.– Дали сметам дека на Барса и недостасувам? Не, тие имаат свој тактички план. Морав да прифатам дека не сметаа на мене. Секој може да донесе свои заклучоци. Жал ми е што моите пријатели се во неволја сега.

Не се чувствував непочитуван. Бев тажен и навреден од начинот на кој морав да ја напуштам Барселона. Но, горд сум што кога престанаа да ме бараат, најдов тим на кој сум му потребен, истакна Суарез.

Уругваецот во меѓусезоната беше информиран дека новиот тренер на каталонскиот клуб, Роналд Куман нема да смета на неговите услуги.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Прашува едно дете друго:
- Абе, кај тебе дома како ги викате мувите?
- Муви. А вие?
- Ние никако, сами си доаѓаат.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...