Ангеловски најави игра на победа против Ерменија

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот и гостува на Ерменија во последното коло од втората група Ц-дивизија во Лигата на Нации.Дуелот ќе се одигра во Никозија на Кипар поради воената состојба во Ерменија.

Селекторот Игор Ангеловски најави игра без калкулации, иако на неговите избраници им одговара и нерешено за освојување на првото место и пласман во Б-дивизијата.

– Не сум селектор кој калкулира, па на нерешено и не знам да играм, тоа ми мана, ќе играме на победа, имаме одлични избор, тука не се да пополнат место, играме натпревар кој ни значи, секој позитивен резултат ќе нè однесе во Б-Лигата, тоа е приоритет. Ќе го извадам максимумот од играчите за да победиме, изјави Ангеловски.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...