ФИФА ги номинира најдобрите

Светската фудбалска асоцијација ги претстави кандидати кои конкурираат за најдобри во 2020 година.

Во конкуренција за најдобар играч влегоа: Тијаго Алкантара (Баерн/Ливерпул), Кристијано Роналдо (Јувентус), Кевин де Брујн (Манчестер сити), Роберт Левандовски (Баерн), Садио Мане (Ливерпул) ), Килијан Мбапе (ПСЖ), Лионел Меси (Барселона), Нејмар (ПСЖ), Серхио Рамос (Реал Мадрид), Мохамед Салах (Ливерпул), Вирџил ван Дајк (Ливерпул).

Номинирани за најдобар голман: Алисон (Ливерпул), Тибо Куртоа (Реал Мадрид), Кејлор Навас (ПСЖ), Мануел Нојер (Баерн), Јан Облак (Атлетико), Марк-Андре тер Штеген (Барселона).

Церемонијата на доделувањето на наградите ќе се одржи на 17-ти декември. Поради пандемијата на коронавирус, настанот ќе се одржи преку Интернет во виртуелен формат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...