ПСЖ подготвен да го раскине договорот со Хесе

Играчот за врска на Пари Сен-Жермен, Хесе, може да го напушти тимот во зимскиот преоден рок, пренесува „Deportes Cuatro“.Според изворот, 27-годишниот Шпанец е незадоволен од својата позиција во клубот, а наводно главниот тренер на парижаните, Томас Тухел, јасно ставил до знаење дека не смета на играчот.

Хесе се пресели во ПСЖ од Реал Мадрид во 2016 година за 25 милиони евра. Минатата сезона играше на позајмица за Спортинг Лисабон. Во португалскиот шампионат имаше 12 настапи и еден гол. Во тековната сезона од француската Лига 1, Хесе одигра два натпревара.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден ден се изгуби жената на поглаварот и ние ја најдовме. Тој ни даде да и се качиме по еднаш. Другиот ден се изгуби жената на врачот, ние ја најдовме и тој ни даде да и се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива по влажни патишта, а на некои повисоки места ина остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ЈП „Македонија...
Верски календар
На денешен ден
1500.- Шпанскиот морепловец Висенте Ханес Пинсон...
1531.- Португалија ја зафати катастрофален...
1788.- Британски бродови со првите доселеници од...
1823.- Умре англискиот лекар Едвард Џенер,...