Артета: На денот кога решив да станам тренер, знаев дека еден ден ќе ме отпуштат

Тренерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше за можниот отказ од лондонскиот клуб поради слабите резултати.

– Денот кога решив да станам тренер, веќе знаев дека еден ден ќе ме отпуштат. Или јас сам ќе го напуштам клубот. Не знаев дали тоа ќе се случи следниот ден по потпишувањето на договорот, за еден месец, година или шест. Никогаш не се грижам за ова. Мојата единствена грижа е да го извлечам максимумот од играчите, да му го дадам најдоброто на клубот и да напредувам. Таква е оваа професија, изјави Артета.

Арсенал го бележи најслабиот старт во англискиот фудбалски шампионат во последните четири децении. Тимот има само 13 бодови на 10 натпревари за во моментов 14. место на премиерлигашката табела.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден ден се изгуби жената на поглаварот и ние ја најдовме. Тој ни даде да и се качиме по еднаш. Другиот ден се изгуби жената на врачот, ние ја најдовме и тој ни даде да и се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива по влажни патишта, а на некои повисоки места ина остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ЈП „Македонија...
Верски календар
На денешен ден
1500.- Шпанскиот морепловец Висенте Ханес Пинсон...
1531.- Португалија ја зафати катастрофален...
1788.- Британски бродови со првите доселеници од...
1823.- Умре англискиот лекар Едвард Џенер,...