Конте: Само победа над Борусија Менхенгладбах не остава во игра

Предводникот на Интер, Антонио Конте ги сподели своите очекувања за дуелот со Борусија Менхенгладбах во 5. коло од Лигата на шампионите.– Не чека средба со добра екипа, мора да се обидеме да го завршиме натпреварот со позитивни мисли. На почетокот на групата сè беше во наши раце, сега не е така. Зависи ме од други. Ова значи дека во одредени моменти нешто ни недостасуваше. Единствениот начин да се остане жив е да се победи. Нема да биде лесно, тие ја покажаа својата сила, но за нас ова е шанса да се навикнеме да играме решавачки натпревари, истакна Конте.

Натпреварот Борусија Менхенгладбах – Интер е закажан за вечер во 21 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден ден се изгуби жената на поглаварот и ние ја најдовме. Тој ни даде да и се качиме по еднаш. Другиот ден се изгуби жената на врачот, ние ја најдовме и тој ни даде да и се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива по влажни патишта, а на некои повисоки места ина остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ЈП „Македонија...
Верски календар
На денешен ден
1500.- Шпанскиот морепловец Висенте Ханес Пинсон...
1531.- Португалија ја зафати катастрофален...
1788.- Британски бродови со првите доселеници од...
1823.- Умре англискиот лекар Едвард Џенер,...