Бобан Николов потпишува за Лече

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов ќе биде нов член на италијанскиот фудбалски клуб Лече, објави денеска „Калчомеркато“.

Според истиот извор, 26-годишниот македонски играч за врска веќе е во Италија на задолжителни медицински прегледи пред официјализирање на соработката со Лече.

Екипата од југот на Италија минатата сезона испадна во последното коло од италијанската Прва лига, а сезона по 18 натпревари во Серија Б е на петтото место со осум бодови помалку од лидерот Емполи.

Николов во 2017 година премина од Вардар во унгарскиот прволигаш МОЛ Види.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...