Јунајтед се врати на врвот, Солскјер со пофалби до Погба

Манчестер јунајтед се врати на првата позиција во премиерлигашкиот поредок по синоќешната победа на гостувањето кај Фулам со 2:1. Стрелецот на победничкиот гол, Пол Погба доби пофалба од својот тренер Оле Гунар Солскјер.

– Пол навистина влезе во форма. Тој е добар, способен да игра во средниот ред, создавајќи шанси, има удар. Конечно влезе во оптимална состојба и игра одлично на последните натпревари, истакна Солскјер.

Во тековната сезона, Погба одигра 24 натпревари за Манчестер јунајтед, постигна четири гола и три асистенции. На последните пет средби, 27-годишниот Французин постигна два гола и направи една 1 асистенција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...