Рамос на 30 јуни ќе го напушти Реал

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, најверојатно ќе го напушти клубот на крајот од сезоната, јави дописникот на телевизијата „Ел Чирингито“, Хосеп Педрерол.Реал Мадрид веќе му понуди на Рамос да го продолжи договорот. Флорентино Перез во хотелската соба лично му кажа што може да му понуди. Перез побара од играчот да му ја скрати платата за 10 проценти. Некои играчи веќе прифатила такво нешто, но тоа не е случај со Серхио Рамос.

Втората понуда била да не се намалува платата, но договорот да биде со важност само на една година.

– Претседателе, имам намера да слушнам други предлози, бил одговорот на Рамос до Перез.

Ставот на Реал е дека Рамос не треба да чека да го повика Флорентино. Доколку Рамос сака да остане, мора да се јави и да ја прифати понудата на клубот. Помина скоро еден месец, но такво нешто не се случи. Реал Мадрид претпоставува дека Рамос ќе замине на 30 јуни, соопшти Педрерол.

Актуелниот договор на Рамос со Реал Мадрид важи до 30 јуни 2021 година, по што играчот ќе стане слободен агент. Тој игра за клубот од 2005 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...