Куман верува дека Барселона може да ја надомести предноста на Севилја

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, зборуваше за поразот на неговиот тим на првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Шпанија со Севилја (0:2).– Се движиме кон подобро. Тимот се бори за секоја топка. Одигравме одлично, но ни се спротивстави добра и силна екипа. Доминиравме во натпреварот и нашите шанси беа подобри. Мислам дека имаше удар од пенал за Алба. Чудно е, кога има ВАР, мора да видите дека постоеше пенал. Верувам дека во реваншот можеме да ја анулираме негативата, изјави холандскиот стручњак.

Возвратниот натпревар е закажан за 3 март на теренот на Барселона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...