Тотенхем го проценува Кејн на 150 милиони фунти

Премиерлигашот Тотенхем ја одреди цената за клубовите кои сакаат да го купат напаѓачот Хари Кејн. Спарс го проценува 27-годишниот играч на 150 милиони фунти, објави „Дејли меил“.Тотенхем сè уште не сака да го продаде Кејн, но поради финансиската состојба и потребата од отплата на заемот за стадионот, позицијата на клубот може да се промени.

Се тврди дека интерес за фудбалерот пројавуваат Манчестер јунајтед и Манчестер сити, кои сакаат да купат нов напаѓач на лето.

Кејн оваа сезона постигна 13 голови и 11 асистенции на 21 натпревар во Премиер лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...