Покетино по поразот од Монако: Не најдовме решение за нивната одбрана

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, рече дека причина за поразот (0:2) синоќа во дербито со Монако е слабата игра на неговиот тим во нападот.– Не создадовме доволно шанси. Не бевме доволно добри, па изгубивме. Ја поседувавме топката многу повеќе, но никогаш не најдовме начин да ја разбиеме нивната одбранбена линија. Секако, тие добро се бранеа, нема што повеќе да се каже. Честитки за Монако. Мораме напорно да работиме за да ја смениме ваквата состојба, го цитира Покетино официјалната веб-страница на клубот.

По 26 кола, ПСЖ со 54 бода е трет во Ла Лига, додека Монако е четврти со 52 бода.

Тимот на Нико Ковач нема пораз од декември 2020 година. Последен пат Монако загуби од Ленс (0:3) во мечот од 15. коло на францускиот шампионат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...