Реал за купување на Мбапе и Халанд ќе треба да потроши 852 милиони евра

Стана познато колку ќе треба да потроши Реал Мадрид на трансфери за напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе и напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, пишува „АС“.

Според шпанскиот весник, Реал ќе мора да потроши 852 милиони евра за трансфер на двајцата играчи. Оваа сума ќе треба да се додели доколку играчите потпишат шестгодишни договори со Реал Мадрид.

Трошоците кон клубовите на двајцата фудбалери се очекува да чинат 300 милиони евра, а за шест години Реал ќе треба да му плати на Французинот 432 милиони евра, додека на Норвежанецот – 120 милиони евра.

Оваа сезона Мбапе одигра 30 натпревари за ПСЖ, на кои постигна 21 гол и направи девет асистенции. Халанд постигна 27 голови и седум асистенции на 25 натпревари за Борусија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...