Гвардиола: Гледајќи го Баерн, не сме фаворити во ЛШ

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, по натпреварот со Борусија Менхенгладбах (2:0) во осминафиналето од Лигата на шампионите, зборуваше за шансите на тимот да го освои турнирот.– Гледајќи како е Баерн сега, мислам дека не сме фаворити. Големиот проблем е враќање на играчите и нивно достигнување на врвната форма. Но, ако некој сака да нè нарече фаворити, ние тоа ќе го прифатиме, изјави Гвардиола за „BT Sport“.

На 17 март, Манчестер сити ќе одигра реванш натпреварот против Борусија во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Во Премиер лигата, „граѓаните“ се лидери со 10 поени предност во однос на нивниот најблизок ривал.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...