Анчелоти: Нашата цел е четвртото место во Премиер лигата

Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти, по вчерашната победа (1:0) над Саутемптон во 26. коло на Премиер лигата, рече дека тимот цели на освојување на четвртата позиција која носи пласман во Лигата на шампионите.– Ова е важна победа за нас. Беше тежок натпревар. Однапред знаевме за тоа. Започнавме добро и ја контролиравме играта со многу напор, па заслуживме да победиме. Имавме две-три шанси за гол. Ние би сакале да го освоиме четвртото место. Јас по природа сум оптимист. По поразот од Фулам бевме вознемирени, но овие две победи ни даваат самодоверба за понатаму, изјави Анчелоти за „BBC Sport“.

По овој натпревар, Евертон со 43 бода е на 7. место во поредокот, со два бода заостанување зад четврто пласираниот Вест Хем.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...