Покетино верува дека Мбапе ќе ги наследи Роналдо и Меси

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино е убеден дека напаѓачот на тимот Килијан Мбапе, може да стане наследник на капитенот на Барселона, Лионел Меси и напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо.– Мбапе има огромен потенцијал. Единствено што му недостасува е времето. Не можеме да го забрзаме. Но, верувам дека Килијан е веќе еден од најдобрите во светот. Потребно му е време да ја заработи репутацијата и да го добие заслуженото признание, го цитира Покетино, францускиот весник „Ле Паризиен“.

Дваесет и двегодишниот Мбапе оваа сезона одигра 23 натпревари во Лига 1, постигна 18 голови и шест 6 асистенции.

Во Лигата на шампионите, Французинот постигна пет гола и направи три асистенции на шест натпревари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...