Бартомеу излезе од притвор

Поранешниот претседател на Барселона, Жозеп Бартомеу, кој беше уапсен вчера како дел од истрагата за корупција во фудбалскиот клуб, е привремено ослободен од притвор, објави „Марка“.Бартомеу и неговиот советник Жауме Масфер беа изведени пред судијата како осомничени за случајот „отворен во мај 2020 година, поврзан со лошо управување со имот и деловна корупција“. Двајцата приведени го искористија своето право да молчат, а судијата одлучи привремено да ги ослободи.

Според истрагата, Бартомеу склучувал трансакции во име на клубот со цел да добие личен профит.

Бартомеу се повлече од функцијата претседател на Барселона во октомври 2020 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...