Жота: Реал ќе биде сериозен тест за Ливерпул

Фудбалерот на Ливерпул, Диого Жота ги сподели своите очекувања за натпреварот против Реал Мадрид во четвртфиналето од Лигата на шампионите.– Овој натпревар ќе биде сериозен тест, мора да бидеме подготвени за ова. Противникот игра на таков начин што треба многу да трчате и да се борите. Реал Мадрид го држи рекордот за најмногу трофеи во Лигата на шампионите. Тие се навикнати на плејоф натпревари и ќе треба да го покажеме нашиот најдобар фудбал.

Како ќе игра Реал е многу важно. Јасно е дека нашиот тренер најверојатно ќе ја погоди тактиката на противникот, но никогаш не можете да бидете целосно сигурни. Потребно е правилно да се подготвиме да се знаат нивните комбинации. Она што треба да направите е да ја покажете вашата најдобра игра и да разберете како Реал Мадрид ќе игра со тројца или четворица дефанзивци, нагласи Жота.

Натпреварот Реал – Ливерпул се игра вечер во Мадрид со почеток во 21 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...