Мбапе: Ноер е еден од најдобрите голмани во светот

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе, кој постигна два гола синоќа во четвртфиналето во Лигата на шампионите против Баерн Минхен (3:2), ги сподели своите размислувања по натпреварот.– Обожавам да одам на теренот против најдобрите играчи во светот. Мануел Ноер е еден од најдобрите голмани во историјата. Не чувствував притисок. Не можев да постигнам гол против него во финалето на Лигата на шампионите минатата сезона, па сега го сторив тоа. Се надевам дека ќе можам да го повторам тоа и во реваншот. Игравме со најдобриот тим во Европа во моментот. Тежок натпревар. Дејствувавме добро и заедно се справивме со тешкотиите. Но, ова е само првиот дел од една голема конфронтација. Ќе треба да играме самоуверено и на реваншот, рече Мбапе.

Возвратниот дуел е закажан за 13 април во Париз.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Отишол Трпе да купи таксени марки во трафика и ја прашува продавачката:
- Имате ли таксени марки од пет денари?
- Да!
- А колку чинат?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1514.- Умре италијанскиот архитект Донато...
1689.- Англискиот кралски пар Вилијам Трети...
1713.- Потпишан е Утрехтскиот мир меѓу...
1755.- Роден е англискиот хирург и палеонтолог...