Малдини: На Милан му недостасуваат пет играчи

Техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини, го сподели своето мислење за работата на клубот на трансфер пазарот.

– Ја чувавме базата на тимот од минатата година. На сегашниот список му недостасуваат пет клучни играчи во споредба со минатата година, но во исто време, ми се чини, станавме посилни. Неопходно е да се завршат некои мали нешта на пазарот, а потоа екипирањето на тимот ќе биде завршено.

Ибрахимовиќ и Жиру? Секогаш треба да им дозволите на најдобрите играчи да играат. Ако се во ред, зошто не играат заедно? Тие имаат слична физичка структура, но различни карактеристики. Ибрахимовиќ може да дејствува и како преден плејмејкер.

Мислам дека сме на заедничка линија во разговорот за обновување и потпишување на договорот со Кеси. Мораме да дејствуваме во согласност со принципите на одржливост, без да ги надминеме одредени граници, изјави Малдини за „Фудбал Италија“.

Во првиот натпревар од новата сезона во Серија А, Милан ја победи Сампдорија со 1:0. Следниот натпревар миланезите ќе го одиграат на 29 август против Каљари. Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...