Роналдо: Ќе притискам Солскјер да ме стави во почетниот состав

Кристијано Роналдо ќе инсистира да биде во првите 11 во составот на Манчестер јунајтед за средбата со Њукасл.-Никогаш не мислев дека можам да се вратам во Јунајтед, но горд сум што се случи. Возбуден сум, навистина сакам да започнам да настапувам најдобро што можам. Многу сум среќен, исто како и моето семејство. Се разбира, ќе бидам нервозен во сабота, но сега сум поискусен, повозрасен [отколку во 2003 година]. Ќе бидам подготвен. И ќе вршам притисок врз Ола (Солскјер) да ме вклучи во стартниот состав, изјави Роналдо во интервју за клупската ТВ.

На 11 септември, Манчестер Јунајтед ќе го пречека Њукасл во Премиер лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...