Анчелоти по 5:2 со Селта: Потенцијалот на Реал во нападот е неверојатен

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти е задоволен од играта на неговиот тим во нападот. „Кралевите“ синоќа со 5:2 ја совладаа Селта во шпанското првенство.-Победивме убедливо, но играта сè уште не е совршена. Навивачите многу ни помогнаа. Имавме две дефанзивни грешки и треба да работиме на одбраната. Во исто време, нашиот напаѓачки потенцијал е неверојатен. Реагиравме добро во одредени моменти тоа ни помогна да победиме. Еден Азар не постигна гол, но одигра квалитетно. Добро комуницираше со Бензема. Камавинга има многу квалитети, треба да се навикне на соиграчите, додека Винисиус игра многу добро и ефикасно и ефикасно. Тој покажува високо ниво. Ова е играч со импресивен квалитет и вештини, рече Анчелоти.

По четири кола во Ла Лига, Реал Мадрид е лидер на табелата со 10 бодови, колку што имаат и второпласираната Валенсија и шампионот Атлетико Мадрид кој е на третото место.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...