Ливерпул планира да го продолжи договорот со Мане до 2025 година

Ливерпул планира да го продолжи договорот со напаѓачот Садио Мане. Ова на Твитер го објави новинарот Николо Шира.Новиот договор може да биде со важност до 2025 година. Сегашниот договор истекува во јуни 2023 година.

Мане се пресели во Ливерпул во 2016 година од Саутемптон. Во сезоната 2020/21, 29-годишниот Сенегалец одигра 35 натпревари во Премиер лигата, постигна 11 гола и оствари осум асистенции.

Во тековната сезона, Мане настапи на четири првенствени натпревари и постигна два гола. Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на фудбалерот на 85 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...