Инзаги: Ќе бев незадоволен и со нерешен резултат

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги го искажа своето видување за синоќешниот натпреварот против Реал Мадрид (0:1) во Лигата на шампионите.

Миланскиот клуб прими гол во 89. минута.

– Моравме да бидеме внимателни, имаше само уште една минута до крајот на натпреварот. Побарав од моите фудбалери да покажат карактер и храброст и тоа го направија. Но, голманот на противникот (Куртоа) не спречи, беше тешко да го совладаме. Штета што загубивме, играчите го дадоа максимумот. Во натпреварите против таквите тимови, не смее да се загуби концентрацијата, но сигурен сум дека ако продолжиме да играме вака, ќе стигнеме до плејофот. За овој меч ќе кажам дека ќе бев незадоволен дури и со нерешен резултат. Игравме добро, заклучи Инзаги.

На другиот дуел во Д-групата од 1. коло во Лигата на шампионите, Шериф Тирасол го победи Шахтјор со 2:0.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...