Роналдо „играч на месецот“ во Премиер лигата

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, е избран за најдобар фудбалер во месец септември во Премиер лигата, соопштено е денеска на официјалниот сајт на натпреварувањето.Португалскиот напаѓач сезонава се врати на „Олд Трафорд“ по пауза од 12 години и во првите три натпревари за „црвените ѓаволи“ постигна три голови.

За најдобар тренер во изминатиот месец во англиското првенство е прогласен стратегот на Арсенал, Микел Артета.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...