Милитао може да ги пропушти натпреварите со Барселона и Шахтјор

Фудбалерот на Реал Мадрид, Едер Милитао, се здоби со мускулна повреда на десната нога на натпреварот на Бразил против Колумбија во квалификациите за Светското првенство 2022.

Според „Марка“, 23-годишниот дефанзивец, може да го пропушти не само натпреварот против Шахтјор во Лигата на шампионите на 19 октомври, туку и натпреварот против Барселона во Ла Лига на 24 овој месец.

Во тековната сезона, Милитао има одиграни осум натпревари во шпанското првенство.

Реал е лидер на табелата со 17 бода, исто колку што имаат и второ и третопласираниот Атлетико Мадрид, односно Реал Сосиедад.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...