Реал подготвен да му понуди нов договор на Бензема

Реал Мадрид планира да го продолжи договорот со напаѓачот Карим Бензема, пишува „Goal.com“.Според спортски портал, клубот сака да потпише нов договор со играчот со важност до летото 2025 година.

Така, Реал сака да му ја покаже довербата на Бензема и покрај информациите за можниот трансфер на Килијан Мбапе од ПСЖ.

Оваа сезона, 33-годишниот Французин одигра осум натпревари за Реал Мадрид, постигна девет гола и забележа седум асистенции.

Сегашниот договор на фудбалерот е пресметан до летото 2023 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...