Артета разочаран од ремито со Кристал Палас

Тренерот на Арсенал, Микел Артета, не е задоволен од резултатот на натпреварот од 8. коло во шампионатот на Англија против Кристал Палас (2:2).– Добро го започнавме натпреварот, доминиравме и дејствувавме остро. Имавме многу моменти. По постигнатиот гол, ја загубивме смиреноста и контролата над играта. Второто полувреме го започнавме подобро, ја контролиравме играта повеќе, но направивме две грешки и примивме два гола. Замените играчи одиграа неверојатно, тимот не се откажа ниту секунда. Можевме да постигнеме уште повеќе. Разочаран сум од резултатот, загубивме два бода. Но, ремито е многу подобро од пораз, изјави Артета за Би-би-си.

По овој натпревар, Арсенал е 12. на табелата во Премиер лигата со 11 бодови, Кристал Палас со осум бодови е на 14. место.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...