Квадрадо ќе го продолжи договорот со Јувентус до 2023 година

Дефанзивецот на Јувентус, Хуан Куадрадо е близу до продолжување на договорот, тврди Николо Шира.Според италијанскиот новинар, продолжувањето на договорот со 33-годишниот Колумбиец е во завршна фаза. Договорот ќе се пресметува до 2023 година со можност за продолжување на уште една сезона.

Оваа сезона Квадрадо одигра осум натпревари за Јувентус, на кои постигна гол и направи две асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...