Толисо има намера да го напушти Баерн како слободен играч следното лето

Играчот од средниот ред на Баерн, Корантин Толисо, има намера да го напушти тимот како слободен играч, тврди Николо Шира.Според италијанскиот новинар, преговорите за продолжување на договорот со 27-годишниот Французин веќе се прекинати, а агентот на играчот почнал да работи на пронаоѓање на нов клуб.

Толисо игра за Баерн Минхен од летото 2017 година.

Оваа сезона, Толисо учествуваше на пет натпревари на Баварците, постигна еден гол и креира една асистенција.

Договорот на Французинот со германскиот клуб е со важност до крајот на јуни 2022 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...