Погба ги прекина преговорите со Манчестер јунајтед за продолжување на договорот

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги прекина преговорите за продолжување на договорот, објави „ЕСПН“.Договорот на играчот е пресметан до летото 2022 година.

Манчестер јунајтед сака што поскоро да го обнови договорот со Французинот за да не си замине бесплатно на крајот од сезоната.

Претходно беше објавено дека по натпреварот со Ливерпул (0:5) во Премиер лигата, фудбалерот им се извини на соиграчите за исклучувањето, а го навредуваше и главниот тренер Оле Гунар Солскјаер.

Погба е во Манчестер Јунајтед од 2016 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...