Барселона на „Камп ноу“ го промовира новиот тренер Чави

Чави од денес и официјално е нов тренер на Барселона. Каталонскиот клуб одржа официјална презентација на својот поранешен играч, која се одржа на стадионот „Камп ноу“.

Назначувањето на Чави на тренерската функција беше објавено на 6 ноември. Договорот е со важност до летото 2024 година. Тој на оваа функција го замени Холанѓанецот Роналд Куман.

Претходно, Чави беше на чело на катарски Ал-Сад. Чави најголемиот дел од кариерата го помина играјќи за Барселона како играч од средниот ред. Има осум титули во шпанското првенство и четири купа од Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...