Пиоли: Натпреварот против Атлетико е последна шанса за Милан во Лигата на шампионите

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сподели своите очекувања за натпреварот од 5. натпревар од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид.– Натпреварот против Атлетико е наша последна шанса и одлична можност за победа. Досега немавме среќа во европските натпреварувања. Треба да имаме добар натпревар, го цитира Пиоли официјалниот сајт на УЕФА.

Атлетико Мадрид вечер со почеток во 21 часот ќе го пречека Милан.

Миланезите со еден бод се на последното место во групата Б, Атлетико со четири бода е на третото место. На првото место е Ливерпул со 15 бодови, втор е Порто со пет бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на лицата со хендикеп
1368.- Роден е францускиот крал Шарл VI, кој до...
1800.- Во Врба, кај Блед, е роден Франце...
1808.- Мадрид се предаде на воените сили на...